Sklep online – Manufaktura Mojej Mamy

Umknęła Ci ważna data, urodziny lub rocznica? Tort nie dojechał lub okazał się czymś zupełnie innym niż powinien? Zadzwoń do nas, a uratujemy Cię z opresji. Zadzwoń!

Pogotowie Tortowe – wychodzimy Tobie na przeciw i wprowadzamy możliwość alarmowego zamówienia tortu okolicznościowego.

 

Zadzwoń!

+48 502 130 000 (wew. 1)

Torty na zamówienie cukiernia piekarnia garmaż Trójmiasto

Lody rzemieślnicze i sorbety z prostym składem? TAK!

Kiedy upałom nie ma końca… ratujemy się każdą możliwością ochłodzenia się. Wtedy najcześciej rośnie nasz apetyt na lody. Jak rozpoznać te najlepszego gatunku, z najlepszym prostym składem?  Istnieje kilka ważnych aspektów, które podpowiedzą nam jak to zrobić.

Zwykły najprostszy lód powinien składać się ze śmietanki/ lub mleka, cukru oraz żółtek jaj, ewentualnie dodatki w postaci wanilii, czekolady lub owoców, a sorbety z owoców mrożonych lub świeżych, wody i cukru.

Przede wszystkim, jeżeli chcemy kupić lody, zdecydowanie lepiej sięgnąć po te wytwarzane metodą rzemieślniczą.

Masowej produkcji słodycze mają to do siebie, że w ich składzie nie brakuje potężnych ilości cukru w postaci syropu glukozowo-fruktozowego, konserwantów, wzmacniaczy smaku wskutek czego mogą być długo przechowywane w zamrażarkach.

Co je charakteryzuje? Lody rzemieślnicze zazwyczaj nie wydzielają wspaniałego zapachu, ale zazwyczaj nie są zauważane. Jeśli lody wydzielają zapach, który jest zbyt agresywny lub silny, prawdopodobnie użyły sztucznych aromatów, aby zmienić ich zapach i smak.

Niezależnie od koloru głównych składników, kolor tradycyjnych lodów jest zazwyczaj naturalny, ponieważ jest on wynikiem mieszania różnych składników. Mleko lub produkty mleczne używane do produkcji tego typu lodów domowej roboty zmiękczają intensywność kolorów, dzięki czemu kolor końcowych lodów jest zwykle bardziej stonowany.

Pamiętajmy również, że lody rzemieślnicze, zwłaszcza te z dodatkiem składników owocowych, są zazwyczaj dostępne tylko w najlepszej dla tych owoców porze roku.

Manufaktura Mojej Mamy to naturalne, domowe wyroby z 16 letnim doświadczeniem w cukiernictwie. Dbamy o to, by lody oferowane klientom były z jak najzdrowsze z prostym , naturalnym składem. Dlatego też wciąż bazujemy na sprawdzonych recepturach, a przy produkcji lodów korzystamy z rzemieślniczych metod.

Zapraszamy do naszych sklepów na najlepsze lody rzemieślnicze w Trójmieście!